Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
MAXIM-ZDR® z.s. Menu

Magazín

Vážení a milí návštěvníci webu MAXIM-ZDR.CZ

3. 5. 2014

velice nás těší, že Vám můžeme představit nové webové stránky internetového obchodu www.MAXIM-ZDR.CZ. Snažili jsme se nabídnout zboží v nové podobě a jednodušší formě vyhledávání. Budeme rádi za každou Vaši připomínku a podněty vedoucí k dalšímu zlepšení, jsme připraveni na ně reagovat. Věříme, že na stránkách www.MAXIM-ZDR.CZ naleznete řešení svých potřeb a inspiraci pro svou nelehkou práci v oblasti pomáhajících profesí. Je nám ctí pro Vás tvořit, vyvíjet a hledat ta správná řešení,  zkrátka pracovat k Vaší spokojenosti.

Příjemné chvíle na webu přeje kolektiv zaměstnanců.

Jitka Zárubová, účetní

2. 5. 2014

V oblasti zpracování zakázkových a dodacích listů, vydaných faktur, předávacích protokolů a splatnosti se můžete obracet na paní účetní Jitku Zárubovou, která se snaží být zákazníkům vždy nápomocna.

Polohování v souvislosti s kompenzačními pomůckami

1. 5. 2014

Cílem polohování je udržování nejen končetin, ale i trupu ve fyziologické pozici nebo v pozici blížící se fyziologickému držení. Správné polohování vede k pozitivnímu ovlivnění mikrocirkulace v postižených tkáních, prevenci (korekci) svalového tonu a plasticity zúčastněných tkání, fixují se příslušné klouby, což přináší úlevu, tlumí se patologické pohybové vzorce CNS, např. napínací reflexy, dráždivost, klonus, tremor, apod. U pacientů s kombinovaným zrakovým postižením se zesiluje smyslové vnímání a působí psychicky velmi pozitivně.

 

Nezbytností v péči o člověka s poruchou hybnosti je změna polohy těla

1. 5. 2014

Mezi základní změny polohy těla patří vertikalizace, polohování a mobilizace.

Pojem vertikalizace bývá spojován se zahájením a nácvikem postoje a chůze (mobilizace).

V některých případech není přímá vertikalizace možná. Dlouhodobý  pobyt klienta na lůžku stěžuje okamžité zahájení rehabilitace nácvikem postoje a chůze, proto je vhodnější začít rehabilitaci polohováním. Obyčejná změna polohy je vlastně „neobyčejná“, stimuluje senzorické a sekundárně i motorické funkce člověka.

Mobilizace znamená schopnost aktivního pohybu, a to, jak jeho částí tak celého těla. Správná funkce organismu souvisí s pohybem, pohyb má obrovský význam.

„Pohyb znamená myšlení, myšlení znamená pohyb“.

Údržba výrobků

29. 4. 2014

Vysvětlení důležitých symbolů, které Vám pomohou při čištění a údržbě výrobků zakoupených v našem obchodě.

Výběr dataprojektoru a domácího kina pro Snoezelen místnosti

14. 4. 2014

S naší pomocí budete moci zvolit správné vybavení zobrazovací techniky s ohledem na Vaše prostorové i finanční možnosti.

O nás

11. 4. 2014

Kreativní dílna MAXIM-ZDR

Textilie

11. 4. 2014

U našich výrobků se můžete setkat také s označením TEX, TEXa, SANO, SANOa. Význam označení je důležitý pro výběr zboží.

Výplně výrobků

10. 4. 2014

Kuličkové polohovací pomůcky jsou nedílnou součástí moderní léčby.