Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
MAXIM-ZDR® z.s. Menu

Magazín

Kurz Působení Snoezelen konceptu na děti s ADHD

7. 7. 2014

I když se nacházíme v období dovolených a prázdnin, mnozí z nás (a určitě i mnozí z vás) se v tomto čase věnují nejenom odpočinku, ale také svým koníčkům a mnohdy i dalšímu vzdělávání a rozvíjení svých zájmů. Představitelé ASNOEZ absolvovali společně se švýcarskými kolegy z mezinárodní asociace ISNA-MSE kurz týkající se Snoezelen konceptu a jeho využití pro děti s autismem, s ADHD či pro děti s jinými diagnózami.

Nová rubrika VZDĚLÁVÁNÍ

4. 7. 2014

Milí zákazníci,

nově jsme pro vás na našem e-shopu připravili rubriku VZDĚLÁVÁNÍ. Zde najdete informace a odkazy na vzdělávací aktivity zaměřené na Snoezelen v základním a rozšiřujícím pojetí, metodiku strukturovaných hodin, využití kompenzačních pomůcek (polohovacích, fixačních, vertikalizačních, motivačních, …) ve Snoezelenu, práci s dětmi s ADHD s využitím prvků konceptu Snoezelen-MSE aj.

Mezinárodní konference ve Finsku - téma paní Filatové přijato k prezentaci

2. 7. 2014

Téma a zpracování přednášky paní Renáty Filatové, zástupkyně ISNA-MSE v ČR a SR uspělo v nabité mezinárodní konkurenci a bylo vybráno k prezentaci na mezinárodní konferenci ISNA-MSE ve Finsku, která proběhne v říjnu 2014.

Věrnostní program

4. 6. 2014

Připravili jsme pro vás VĚRNOSTNÍ PROGRAM na zakoupení zdravotních, kompenzačních a vzdělávacích pomůcek Kreativního ateliéru MAXIM-ZDR.CZ®. 

Polohování vleže na zádech a na boku

3. 6. 2014

Základním polohováním vleže je poloha na zádech. Trup by měl být v jedné ose s hlavou i končetinami. Hlava nesmí být v záklonu. Při polohování se snažíme o potlačení patologických pohybových vzorců a snižování spasticity. Polohu lze měnit až do tzv. polosedu. Důležitým aspektem v polohování na zádech je podložení hlavy příslušnou pomůckou.

Polohování na břiše

3. 6. 2014

Polohovací klína patří k tzv. základní výbavě při péči o klienty s handicapem. Nelze na ně při práci s těžce handicapovanými lidmi zapomenout. Je třeba klást důraz na materiál.

Polohování v sedě

3. 6. 2014

Správný sed, postura dítěte v polohovacím vozíku, speciální židli aj. je jednou z nejzákladnějších poloh žáka, dítěte ve speciálním školství.

Polohování v kleče

3. 6. 2014

Polohování vkleče odpovídá 6. měsíci ontogenetického vývoje dítěte. Velmi často je nezbytné podkládání trupu pomůckou, která nese výraznou část hmotnosti těla.

Plazení a lezení po čtyřech

3. 6. 2014

Dr. Temple Fay působil jako vedoucí katedry neurochirurgie na Temple University Medical School v letech 1929 – 1943, kdy opustil univerzitu a začal se zabývat rehabilitací mozku u pacienta s CMP. Za léta své působnosti ovlivnil kariéru mnohých neurologů a neurochirurgů.

Vertikalizace

3. 6. 2014

Rehabilitační vertikalizační polohovací a relaxační houpačka síť „Klasik“ s nosností 150 kg, je jedinečnou pomůckou pro vertikalizaci tělesně a mentálně postižených osob. Je také jedinou houpačkou vhodnou pro klienty s epilepsií. Pro svůj přirozený pohyb je vhodná i k aktivaci vestibulárního systému.

III. mezinárodní konference

2. 6. 2014

Milí návštěvníci našich stránek,
Na internetových stránkách www.snoezelen-mse.cz si můžete prohlédnout „exkluzivní“ program říjnové konference v Brně, kde vystoupí přední světoví i česko- slovenští odborníci se zajímavými tématy k tématu Snoezelen koncept.

Vzdělávání - Snoezelen koncept

2. 6. 2014

Milí návštěvníci,

za Asociaci konceptu Snoezelen ČR vás chci pozvat na nově vypsaný kurz Průvodce ve Snoezelen-MSE prostředí – I. stupeň v termínu 20. 06. 2014. Stále evidujeme několik volných míst.  V rámci kurzu budou probírána zajímavá témata: