Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
MAXIM-ZDR® z.s. Menu

Magazín

Terapie klienta po centrální mozkové příhodě zaujala i ve Finsku

16. 1. 2015

MARTIN MACEČEK

Ostrava – Jejich tvůrčí a systematická práce už definitivně překročila hranice. Češi slavili ve Finsku, v Hämeenlinně, zhruba padesátitisícovém městě na půli cesty mezi Helsinkami a Tampere, zasloužený úspěch.

„Poprvé byl český zástupce vybrán k prezentaci na mezinárodní konferenci ISNA-MSE. Renata Filatová, prezidentka stejnojmenné organizace v České republice i na Slovensku, vystoupila na přelomu října a listopadu loňského roku před celosvětově sezvanou odbornou veřejnost,“ vrátil se k akci Petr Kudělka, lektor Snoezelen konceptu s mezinárodní akreditací.

Téma příspěvku Renaty Filatové, garanta a supervizora Snoezelen-MSE a prezidentky ISNA-MSE v České a Slovenské republice, na mezinárodní konferenci ISNA-MSE je založeno na terapii u klienta po centrální mozkové příhodě. „Zabývala jsem se v něm efektem Snoezelen konceptu v přímé terapii na lůžku klienta, bez nutnosti mít plně zařízenou Snoezelen místnost,“ nastínila autorka, která patří v oblasti využití Snoezelen terapie i mimo stejnojmennou místnost k předním, mezinárodně uznávaným odbornicím, něco málo ze svého příspěvku.

Její přednáška vzbudila velký zájem, prakticky ihned se jí ozval významný kanadský odborník Michel Theroux, jenž Renatě Filatové přednesl vlastní zájem o spolupráci.

„Renáta Filatová zaujala posluchače hlavně tím, že přednášku obohatila o praktické zkušenosti a videoukázky ze své Snoezelen činnosti. Jedná se o oblast rané péče v domácím prostředí (novorozenecké a kojenecké období), péče o děti s kombinovaným postižením (od 0–12 let), péče o děti s těžkým stupněm mentální retardace (15–18 let), ukázky práce s klienty po centrální mozkové příhodě, což byl stěžejní bod jejího vystoupení. V ukázkách se však objevily i možnosti práce se seniory s různými formami demence, kteří se nacházejí nejčastěji ve svém domácím prostředí,“ dodává Petr Kudělka, její blízký spolupracovník, jenž ji ve Finsku doprovázel v roli lektora s mezinárodní akreditací.

Kärkkäinen: Vibracemi lze snížit svalový tonus

15. 1. 2015

MARTIN MACEČEK

Mezinárodní konference ISNA-MSE ve finském městě Hämeenlinna nabídla řadu zajímavých a podnětných příspěvků od renomovaných specialistů. Kromě Paula Pagliana, o kterém jsme psali minule, je to i Marco Kärkkäinen, finský psychoterapeut a odborník na vibrační pomůcky.

Jeho dlouhodobým centrem zájmu je výzkum účinků vibrací na lidský organismus. „Když cvičíte nebo chodíte, vaše svaly nejdříve pracují a pak relaxují. A když dochází k jejich kontrakcím, začínají vibrovat na vysoké frekvenci, když se naopak uvolňují, začínají vibrovat v nízkých frekvencích. Takže my využíváme stejné frekvence, jaké využívá lidské tělo. Neexistují žádné vedlejší účinky,“ říká.

Společně s dalšími odborníky vyvinul speciální vibrační systém, který je určen zejména lidem s poruchami spánku, pro děti s ADHD, pro lidi trpícími bolestmi a pro neurologickou rehabilitaci.

Jedná se o nízkofrekvenční vibrace, které jsou pro organismus bezpečné, jejich výhodou je, že působí najednou na celé tělo.

Pomocí těchto vibrací dochází k rychlým změnám v rehabilitaci, vibrace způsobují například snížení svalového tonu.

V přednášce popisoval působení jednotlivých druhů vibrací na nervový systém a produkci hormonálních látek, jako je serotonin, noradrenalin, dopamin a další, které mají vliv na tělesnou i duševní aktivitu a zdraví jedince.

Na základě studie na více než stovce klinik v různých zemích bylo potvrzeno, že nízkofrekvenční vibrace mají vliv na celostní systém člověka. Působí na něj po emoční stránce nesmírně pozitivně, mají příznivý vliv na metabolismus, limbický systém.

Po neurobiologické stránce ovlivňují svalově-nervový systém, somatosenzorický systém, hormonální systém a autonomní nervový systém. K tomu on sám dodává: „Nastávají velice rychlé a znatelné změny při rehabilitaci. Váš metabolismus se zlepšuje. Když začínáte s vibracemi, většina lidí cítí teplo, které se nejčastěji šíří od nohou nahoru do celého těla. Většině lidí zčervenají tváře. V průběhu ošetření dochází k akceleraci cirkulace vaší krve a lymfatické cirkulaci. Je to pro organismus osvěžující, ozdravující a dochází ke snížení bolestí.“

 

Ukázka z přednášky je ke shlédnutí zde

PŘEJEME VÁM ŠŤASTNÝ A ÚSPĚŠNÝ ROK 2015

1. 1. 2015

Vážení a milí klienti, příznivci našeho webu. Dovolte, abychom Vám poděkovali za všechny Vaše návštěvy na našich stránkách. Za trvalou podporu a přízeň, které si nesmírně vážíme. V říjnu letošního roku to bude šestnáct let, kdy pod…

Konference zakladatelů mezinárodních konceptů péče, Asociace PALMA

18. 12. 2014

Pro  nový rok 2015 jsme pro vás připravili mnoho zajímavých informací, akcí a produktů. Jednou z takových zjímavostí je Konference zakladatelů konceptů mezinárodní péče, pořádaná asociací PALMA. Jedná se o zcela mimořádnou akci, která nemá…

Mezinárodní konference ISNA-MSE Finsko

19. 11. 2014

Dobrý den, rádi bychom Vám zprostředkovali nejzajímavější příspěvky z mezinárodní konference ISNA-MSE, která proběhla 30.– 31.10.2014 ve Finsku. Přednášky budou podrobněji představeny v jednotlivých kurzech pořádaných ASNOEZ.® Více…

Křest knihy Snoezelen-MSE

23. 10. 2014

Slavnostní křest nové knihy Snoezelen-MSE speciální pedagožky a zástupkyně ISNA-MSE v České a Slovenské republice Renaty Filatove proběhl dne 15.10.2014 na III. mezinárodní Snoezelen-MSE konferenci.

Ohlasy na III. mezinárodní konferenci Snoezelen-MSE

23. 10. 2014

Ohlasy na konferenci

S laskavým svolením účastníků III. mezinárodní Snoezelen-MSE konference uveřejňujeme jejich reakce na konferenci, které k nám dorazily prostřednictvím emailů. Děkujeme za pozitivní ohlasy, které nás samozřejmě velice potěšily, neboť příprava této konference nebyla snadná. Upozorňujeme zároveň i tímto způsobem všechny účastníky na výhody, které jim z návštěvy konference plynou – jedná se o 10 procentní slevu na všechny kurzy ASNOEZ® pořádané v roce 2015 a na 20ti procentní slevu na výrobky kreativní dílny Maxim, která je součástí Bazalsnuz®, hlavního sponzora konference. Nutné je při objednávce na webových stránkach <a>www.maxim-zdr.cz napsat, že jste byli účastníky této konference.

S přáním pěkných dnů

Mgr. Petr Kudělka

 

Nová publlikace

24. 9. 2014

Právě vyšla nová publikace autorky Renáty FILATOVE SNOEZELEN – MSE, Ostrava: Tiskárna Kleinwächter, IS­BN: 978–80–905419–3–1

Objednat si ji můžete u p. Marie Sýkorové, kontakt: msykorova@snoezelen-mse.cz.

Cena: 270,– Kč + poštovné a balné.

Aktuální slevy

10. 9. 2014

 Vážení zákazníci,

nepřehlédněte prosím nabídku Kreativního ateliéru MAXIM-ZDR.CZ®.  

Tentokrát jsme pro Vás připravili slevu 10%  na TAKTILNĚ HAPTICKÉ DEKY https://www.maxim-zdr.cz/…icka-deka-1/https://www.maxim-zdr.cz/…la-motyli-2/.

Nepřehlédněte naše TUNELOVÉ PODLOŽKY. Jako jediná firma v České republice nabízíme mnoho variant a velikostí. Nyní v akční ceně se slevou 15% https://www.maxim-zdr.cz/vyhledavani/…=

Můžete si také vybrat z nabídky tvarovaných pomůcek https://www.maxim-zdr.cz/…ane-pomucky/, u nichž nabízíme slevu 20%.

Všechny slevy jsou aktivní do 30. 9. 2014.

Realizace Snoezelenu na ZŠ Jungmannova, Jihlava

4. 9. 2014

Vážení Snoezelen nadšenci, ve dnech 30. a 31.8. proběhla na Základní škole v Jihlavě první fáze realizace nové Snoezelen místnosti. V této fázi bylo instalováno do místnosti hvězdné nebe, baldachýn u stropu, taktilně didaktická…

Mimořádně zvýhodněné ceny kurzů

4. 9. 2014

Milí příznivci Snoezelenu,

vítám vás v novém školním roce a ráda bych vám za BAZALSNUZ® – sekci VZDĚLÁVÁNÍ nabídla výhody v podobě slev na některé podzimní kurzy.

Účastníkům III. mezinárodní konference „Terapie z rukou odborníků znamená luxus pro všechny smysly“ (15. – 16. 10. 2014) nabízíme účast na níže uvedených kurzech a daných termínech za zvýhodněné ceny se slevou 20%.

Profesor Pagliano vystoupí s tématem neuroplasticita na konferenci v Brně

1. 9. 2014

Milí návštěvníci našich stránek,

III. mezinárodní konference Snoezelen-MSE s názvem Terapie z rukou odborníků znamená luxus pro všechny smysly, která proběhne 15. – 16. října tohoto roku, se nazadržitelně blíží.
Dnes bych rád upozornil na téma mozek a neuroplasticita – s tímto nadmíru zajímavým tématem vystoupí renomovaný odborník, pan profesor Paul Pagliano z Austrálie.

Činnost mozku a neuroplasticita, tedy celoživotní schopnost mozku přizpůsobit se strukturálně i funkčně novým podnětům či změnám v prostředí je velice zajímavé téma. Schopnost nervových buněk stavět, přestavovat, rušit a opravovat svoji tkáň po celý život je zároveň oborem, ve kterém se objevují stále nové a nové poznatky na základě nejnovějších výzkumů.

Už dávno, alespoň v oblasti mozku neplatí známé přísloví – Starého psa novým kouskům nenaučíš. Poznatky o neuroplasticitě a fungování mozku se týkají a dají využít v oblasti školství, zdravotnictví, rehabilitace, psychologie a mnoha dalších oborů.

Pan profesor Pagliano přijíždí do České republiky poprvé a pravděpodobně na dlouhou chvíli naposledy, jeho itinerář je naplněn dlouho dopředu. Jsme velice šťastni, že se nám podařilo organizačně zajistit jeho návštěvu v České republice, stálo nás to značné úsílí.

Pan profesor má navíc úžasný dar podávat obtížná témata přinášející nejnovější poznatky z výzkumů po celém světě velice zajímavým a srozumitelným způsobem.

Na internetových stránkách www.snoezelen-mse.cz se dozvíte podrobnější inormace o celém programu konference. 
Je doslova „naplněn“ předními světovými i česko- slovenskými odborníky, kteří vystoupí se zajímavými příspěvky k tématu Snoezelen koncept.