Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

MAXIM-ZDR® z.s.

Menu

Magazín

3. 8. 2016

Integrace platebního portálu GP WebPay

Vážení návštěvnící,

chtěli bychom Vám oznámit, že jsme na našem eshopu itegrovali platební portál GP WebPay, který umožňuje online platbu prostřednictvím kreditní karty.

Vaši objednávku zaplatíte okamžitě a tím se urychlí celý proces od objednání zboží až k jeho doručení k Vám. Budeme velmi rádi, pokud tuto novou platební metodu u nás využijete a my se postaráme o to, aby vše proběhlo tak jak má a bez komplikací.

Tato platební metoda podporuje karty VISA, MasterCard a Platba24 od České spořitelny.

Celý článek

18. 3. 2016

Změna názvu spolku Bazalsnuz® na MAXIM-ZDR®

11. 9. 2015

Metodické listy pro práci ve Snoezelen-MSE

2. 9. 2015

Vodní bublinkové sloupy opět v prodeji !!!

27. 8. 2015

Snoezelen ,,Mořský svět´´ na Robinsonce

Roku 2013 jsme v Mateřské škole na Robinsonce v Ostravě Porubě navrhli a následně uvedli v provoz Snoezelen místnost s tématem ,,Mořský svět´´

Tato mateřská škola logopedická pečuje o děti s vadami řeči a integruje děti s kombinovanými vadami a autismem.

Celý článek

25. 6. 2015

Letní prázdninová akce na publikaci Snoezelen-MSE

Nabízíme letní prázdninovou akci na knihu Snoezelen-MSE  za mimořádnou cenu 250,– Kč

Celý článek

5. 5. 2015

SLEVY PRO ROK 2015

V ROCE 2015 JSME NAŠLI ZPŮSOB, JAK VÁM UDĚLAT RADOST. HRAVÝMI, KONCEPČNÍMI, PŘITOM VÝJIMEČNÝMI SLEVAMI.

SLEDOVAT NÁŠ WEB V ROCE 2015 SE VÁM OPRAVDU VYPLATÍ. PŘIPRAVILI JSME SI PRO VÁS TAKOVÉ NOVINKY VE SLEVÁCH, ŽE BUDETE KOUKAT. TAK NAPŘÍKLAD:  

Podpora pečujících osob o osoby se specifickými potřebami. Tato podporující sleva ve výši 10% se vztahuje na výrobky Kreativ­ního ateliéru MAXIM-ZDR.CZ a také na vzdělávací semináře Snoezelen v teorii a praxi – základní pojetí moderního interaktivního multismyslového konceptuSeminář Snoezelen v praxi – rozšiřující pojetí moderního interaktivního multismyslového koncept. Slevu mohou uplatnit  osoby pečující o zdravotně handicapované občany, náhradní rodiče, církevní organizace a školské organizace, které vyučují ošetřovatelství, speciální pedagogiku, sociální práci a další pomáhající profese. 

Jednička bude mezi našimi klienty velmi oblíbená. Jedničky jsou zákazníci zaregistrovaní na našem e-shopu MAXIM-ZDR.CZ. Registrovaným zákazníkům náleží po celý rok 2015 1% slevy z kompletního sortimentu našeho e-shopu. Je to jediná sleva, která se může sčítat s ostatním typem slev.

Pocitová sleva – máte pocit, že by vaše sleva mohla být ještě vyšší? Volejte Jitku Zárubovou, ekonomku společnosti BAZALSNUZ, ucet­ni@bazalsnuz.cz, mobil: 774467406, můžeme si o tom promluvit. 

Při objednávce zboží za 4.000,– Kč a více neúčtujeme poštovné a balné.

Celý článek

9. 3. 2015

Katalogy ke stažení

Vážení návštěvníci,

dnešním  dnem jsme zprovoznili novou sekci Katalogy ke stažení, kde si můžete nejen prohlédnout aktuální kompletní katalog na letošní rok, ale také letáky speciálních produktů. Doporučujeme si prohlédnout novou nabídku z kategorie Tyflopomůcek či letáky pomůcek Držák úchopu a Klokan.

Více zde

 

 

Celý článek

3. 3. 2015

Recenze k publikaci Snoezelen-MSE

Informace k recenzované knize:

FILATOVA, R. Snoezelen-MSE

Publikace podporuje činnost Asociace konceptu Snoezelen v České republice

Vydavatel: Asociace konceptu Snoezelen České republiky, Sazba a tisk: Tiskárna Kleinwächter, 2014

Počet stran: 133

Kategorie: Odborná publikace

Autor recenze: doc. PhDr. Mgr. Dagmar Opatřilová, Ph.D.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Recenze:

Předkládaná odborná publikace představuje vědecký terapeutický koncept Snoezelen-MSE a je vydána za podpory Asociace konceptu Snoezelen v České republice. Publikace je členěna do čtyř kapitol a několika subkapitol, správně je opatřena předmluvou, úvodem, shrnutím a závěrem.  Svým obsahem se zaměřuje na charakteristiku a podstatu terapeutického konceptu, který je v současné době využíván jak v oblasti školství, zdravotnictví i oblasti sociální péče. Svým pojetím tak reaguje na změny a nové přístupy při podpoře jedinců s postižením. Terapeutický koncept Snoezelen-MSE je aktuálně jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících disciplín české speciální pedagogiky s přesahem do oblasti zdravotní a sociální.

První kapitola se zabývá novým vymezením Snoezelen-MSE konceptu a charakteristikou z pohledu historického vývoje až po současnost. Na základě zkušeností odborníků z praxe z ČR a ze zahraničí autorka kriticky přistupuje k hodnocení rozvoje a proměny předkládaného konceptu, který se bezesporu posunul na vědeckou úroveň.

Kapitola druhá je svým rozsahem nejobsáhlejší apodrobně se zabývá praktickými opatřeními při budování Snoezelen-MSE prostředí.  Celá kapitola je správně strukturovaná do jednotlivých subkapitol (oddílů) dle zaměření sledované problematiky. Autorka důrazně upozorňuje na význam vzdělání průvodců (terapeutů, speciálních pedagogů ad.) ve Snoezelen-MSE prostředí v návaznosti na prudký rozvoj tohoto dnes již terapeutického konceptu. Dále výstižně objasňuje význam týmové spolupráce, plánovaného rozpočtu, volby místností, nákupu vhodného nábytku vč. správné elektroinstalace. V závěru se pak podrobně věnuje kompenzačním pomůckám. Text je vhodně doplněn různými plánky místností a formulářem Žádosti na zpracování návrhu Snoezelen-MSE místnosti.

Třetí kapitola je svým obsahem vysoce odborně zaměřená na problematiku terapeutických přístupů. Kapitola je věcně strukturovaná, výstižně a přehledně komentovaná k jednotlivým tématům. Zvláště oceňujeme příklady dobré praxe, které jistě pomohou při realizace konceptu Snoezelen-MSE v terénu a předkládané formuláře (záznamové archy) k diagnostice pro pobyt ve Snoezelen-MSE prostředí.

Poslední kapitola představuje vzdělávání v rámci konceptu Snoezelen-MSE. Přehledně jsou zde definovány požadavky na snoezelen terapeuta, průvodce v rámci pedagogické podpory a průvodce v rámci volnočasových aktivit. Dále jsou popsány možnosti vzdělávání jak v ČR, tak i na Slovensku.

Odborná publikace přináší ucelený obraz na terapeutický koncept Snoezelen-MSE a odráží současný stav poznání při intervenci a provázení osob se speciálními potřebami. Text je zpracován s využitím techniky kritické analýzy informačních zdrojů české i zahraniční literatury, příkladech dobré praxe a především vlastních zkušeností autorky. Publikace vznikla na základě praktických zkušeností autorky a poskytuje zasvěcený pohled do současné reality poskytování terapeutického konceptu Snoezelen-MSE.

doc. PhDr. Dagmar Opatřilová, Ph.D.

 

 

Celý článek

16. 1. 2015

Rehab se blíží. Karlsruhe bude hostit odbornou výstavu

MARTIN MACEČEK

Veletržní centrum v německém Karlsruhe, druhém největším městě spolkové země Bádensko-Württembersko přivítá ve dnech 23. až 25. dubna asi pět stovek vystavovatelů. Po tři dny v něm bude probíhat osmnáctý ročník mezinárodní odborné výstavy Rehab určenou, jak už sám název napovídá, rehabilitaci, terapii a prevenci.

Mezi hlavními vystavovateli nechybí ani světoznámá jména – Paravan, jednička na světovém trhu v úpravě vozíčků, či Otto Both HealthCare, premiant ve světě protetiky a jeden z předních poskytovatelů inovativních produktů pro lidi s omezenou schopností pohybu a orientace.

„Rehab je skutečně jedna z největších výstav v Evropě věnující se tomuto tématu. Podle předchozích zkušeností se předpokládá, že ji může letos navštívit až sto tisíc návštěvníků, z řad odborné i laické veřejnosti,“ říká Petr Kudělka, zástupce firmy Bazalsnuz pro zahraniční spolupráci.

„Součástí odborné výstavy jsou přednášky odborníků týkající se různých témat z oblasti rehabilitace, prevence, terapie, kulturní vystoupení, představení odborných filmů,“ pokračuje Petr Kudělka s tím, že Bazalsnuz je prozatím zřejmě jediná česká či slovenská firma, která se výstavy Rehab zúčastní. „Pozvání do Karlsruhe jsme dostali v Rakousku na výstavě ve Welsu v roce 2014, kde proběhla odborná výstava INTEGRA týkající se rehabilitace a terapie,“ doplňuje.

Firma Bazalsnuz měla na výstavě v Rakousku velký úspěch, i proto jsme byli pozváni do Německa. „Návštěvníci ve Welsu oceňovali u našich produktů zejména ruční výrobu, kvalitu, barvy a design výrobků,“ připomíná Petr Kudělka.

Na výstavě budou Češi představovat pomůcky pro bazální stimulaci, kompenzační pomůcky, pomůcky pro didaktický a výukový program a také komponenty – měkký nábytek, který se využívá ve Snoezelen místnostech.

Jedním z hesel letošní výstavy Rehab je další komunikace a nové sítě. Organizátoři věří, že mezi vystavovateli bude probíhat čilá výměna. A to nejen zkušeností. „Právě tím je Rehab zajímavý. Terapeuti, zaměstnanci a management v rehabilitačních a pečovatelských zařízeních, tady nacházejí často velkou inspiraci. I proto se s nimi tady v Karlsruhe setkáváme,“ vzkazuje Olaf Nill, nákupčí z Tübingenu, který má na starosti zásobování ortopedické společnosti Brillinger.

Celý článek

16. 1. 2015

Specializační kurzy v Praze se připravují na červen

MARTIN MACEČEK

Všichni, kdo mají hotovy kurzy Snoelezen v teorii a praxi (základní pojetí moderního interaktivního mutismyslového konceptu) a Snoezelen v praxi (rozšiřující pojetí moderního interaktivního mutismyslového konceptu), se mohou i nadále vzdělávat. Asnoez®, Asociace konceptu Snoezelen České republiky, pořádá jedinečné specializační kurzy. Pod vedením Katijany Harasic, mezinárodně certifikované lektorky ISNA-MSE Švýcarsko, která se specializuje na paliativní péči a na práci s klienty trpícími demencí, lze projít dvěma dvoudenními školícími programy.

První z nich – Integrativní Validace podle Richard® se uskuteční v termínu od 22. do 23. června letošního roku v Praze, ten druhý bude hned ve dvou následujících dnech na něj časově navazovat a jde o kurz Snoezelen v paliativní péči.

Na oba kurzy, jejichž cena je 4200 korun (170,– €), je možné se přihlásit zde

Společnost Asnoez® pořádá i základní vzdělávací kurzy – Snoezelen v teorii a praxi a Snoezelen v praxi.

Všichni zájemci o tyto vzdělávací mají možnost si toto základní vzdělání pro činnost ve Snoezelenu doplnit. Stačí využít nabídku termínů od ledna do konce tohoto roku.

Bližší informace zde.

 

Celý článek

16. 1. 2015

Pagliano: Cirkadiánní rytmy ovlivňují i kožní buňky

MARTIN MACEČEK

Ostrava – Mezinárodní konference ISNA-MSE ve finském městě Hämeenlinna nabídla řadu zajímavých a podnětných příspěvků od renomovaných specialistů. Jedním z nich je i docent Paul Pagliano z univerzity Jamese Cooka v australském Townsvillu. Nejen jeho přednáška bude podrobněji představena v jednotlivých kurzech pořádaných Asnoez.

Známý neuropsycholog se ve svém vystoupení věnoval především multismyslovému prostředí a chronocepci, smyslu pro vnímání času, která je podle něj předpokladem pro všechny formy komunikace.

Paul Pagliano, který ve svých výzkumech věnuje třeba vzdělávání pro studenty či děti se speciálními potřebami či multismyslové stimulaci pro děti a dospělé se smyslovými poruchami, zajímavě vysvětlil cirkadiánní rytmy: „Tenhle rytmus odkazuje k cyklu dne a noci a lze jej pozorovat u řady rostlin, zvířat, hub a co je zajímavé, dokonce i u baktérií. Čas je součástí vývojového procesu všech žijících věcí,“ tvrdí.

Paul Pagliano ve svém příspěvku upozornil i na skutečnost, že se učíme konáním… Zkrátka tím, že určitou činnost opakujeme. Tím si ji uložíme do paměťových stop a zapamatujeme. A to platí nejen u zdravých lidí, ale také u lidí s handicapem.

A v neposlední řadě zdůraznil i možnost využití této skutečnosti v rámci Snoezelen-MSE. Při práci ve Snoezelen-MSE prostředí je potřeba vnímat klientovy pocity a dát mu zakusit pocit radosti z vykonané činnosti, z úspěchu.

 

Ukázka z přednášky je ke shlédnutí zde

Celý článek